AK10-058C-BP
- Mfr.Part #
- AK10-058C-BP
- Manufacturer
- Micro Commercial Components (MCC)
- Package/Case
- Datasheet
AK10-058C-BP
- Description
- TVS DIODE 58VWM 110VC AK
- Stock
- 100
- Quality
- Manufacturer :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 10000A (10kA) (8/20µs)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
- Supplier Device Package :
- AK
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 64V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 110V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 58V